top of page

Outsourcing pracowniczy i usługi outsourcingu pracowników

Zaktualizowano: 12 lut

Pozyskanie kompetentnych specjalistów do kadry pracowniczej bywa trudne i czasochłonne. Jednak, wybierając SYNAGO, możecie Państwo skorzystać z usługi outsourcingu pracowników. Taka forma współpracy, polegająca na sięgnięciu po zasoby innego przedsiębiorstwa, pozwala zdobyć fachowców z danej dziedziny, potrzebnych np. z perspektywy danego projektu. Dzięki temu rozwiązaniu szybko zyska się dostęp do wykwalifikowanej kadry na bardzo atrakcyjnych warunkach. Jak to działa i dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usługi outsourcing pracowników, jaką proponujemy. Warto też poznać jej zalety!


Czym jest outsourcing pracowniczy?


Co do zasady – outsourcing pracowniczy nie ma swojej definicji prawnej. Jest on usługą polegającą na wynajmie pracownika (lub całej grupy) od innego podmiotu. W tym celu musi zostać skonstruowany odpowiedni dokument między firmami, a następnie podpisuje się umowę o pracę tymczasową między agencją i wspomnianym specjalistą. Dopiero wtedy może on przystąpić do wykonywania obowiązków w danym przedsiębiorstwie.

Tego typu rozwiązanie stosuje się głównie w dwóch przypadkach:

 • gdy potrzeba osób do pracy sezonowej,

 • kiedy wymagany jest fachowiec o wąskiej, rzadkiej specjalizacji,

 • w momencie realizacji konkretnego projektu.

Warto dodać, że outsourcing pracowniczy dotyczy raczej wykupienia konkretnej usługi. Przedsiębiorstwo korzystające z tej opcji powinno więc wydzielić określony zakres obowiązków dla danego specjalisty i przekazać je firmy zajmującej się wyszukiwaniem i weryfikowaniem specjalistów do realizacji adekwatnych zadań.

Czy outsourcing pracowniczy się opłaca?

Z pewnością proponowane przez nas rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści dla pracodawców. Outsourcing pracowniczy oznacza dla nich np.:

 • brak konieczności prowadzenia rekrutacji,

 • zewnętrzną obsługę kadrowo-płacową,

 • możliwości zatrudniania specjalistów zawsze wtedy, gdy będą oni najbardziej potrzebni.

Pracownik outsourcingowy jest więc opcją dla tych klientów, którym zależy nie tylko na dobrze dopasowanej kadrze, ale i zachowaniu ciągłości świadczonych usług. Właściciele firm poszukujący zaufanego partnera biznesowego mogą być pewni, że pomożemy zrealizować cały projekt w sposób efektywny i legalny.

Jakie zalety ma usługa outsourcingu pracowniczego?

Jedną z największych korzyści, jakie płyną z takiej usługi, jest elastyczność. Wynajęty pracownik outsourcingowy współpracuje z daną firmą przez wskazany okres lub do momentu zakończenia aktualnego projektu. To znacznie upraszcza realizację zadań przedsiębiorstwa.


Drugą zaletą outsourcingu pracowniczego jest znaczna redukcja kosztów zatrudnienia. Płaci się zasadniczo za usługę, a nie za zatrudnienie specjalistów, którzy są obecni przez cały okres trwania umowy. Oszczędność jednak dotyczy nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Korzystając ze wsparcia agencji, firma nie musi poświęcać czasu na tworzenie oferty pracy i poszukiwanie pracowników, gotowych podjąć się danego zadania. To szczególnie ważne dla firm nieposiadających działu HR.


Jakie obowiązki są po stronie firmy świadczącej usługi outsourcingu pracowniczego?

Po naszej stronie znajdują się takie obowiązki jak m.in.:

 • rekrutacja pracowników outsourcingowych,

 • nadzór nad nimi,

 • weryfikacja legalności zatrudnienia,

 • zorganizowanie przeszkolenia BHP,

 • zapewnienie odzieży roboczej,

 • wypłata wynagrodzenia,

 • odprowadzanie składek ZUS i obowiązkowych podatków.

W związku z tym, że zmniejsza się dostępność specjalistów w wielu branżach, świadczone przez nas usługi pozwalają łatwiej i taniej znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników outsourcingowych.


Dlaczego warto postawić na SYNAGO?

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Aby jednak mieć pewność, że outsourcing pracowniczy będzie korzystny, warto skorzystać z usług sprawdzonego partnera. Decydując się na wynajem pracowników outsourcingowych od SYNAGO, stawiacie Państwo na specjalistów z doświadczeniem, wykazujących się indywidualnym podejściem, rzetelnością i elastycznością w działaniu. Udzielimy wsparcia w pozyskiwaniu specjalistów z konkretnej branży, potrzebnych albo na sezon, albo do konkretnego projektu.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące outsourcingu pracowniczego oferowanego przez naszą firmę – zachęcamy do kontaktu.


Usługi outsourcingu pracowników

81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page