top of page

Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Zaktualizowano: 13 lis

Zmiany na rodzimym rynku pracy, wynikające m.in. z rosnących kwalifikacji Polaków, skłaniają do poszukiwania kadr pracowniczych spoza kraju. Doskonałą odpowiedzią na te procesy jest rekrutacja pracowników z Ukrainy czy ogólnie pojętego Wschodu. Wśród osób, które przybywają z tej części Europy do Polski, znajduje się mnóstwo zmotywowanych do działania specjalistów. Jeśli więc poszukujecie Państwo ludzi zdolnych i gotowych do pracy – zachęcamy do współpracy z SYNAGO. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i podjęcia współpracy z zawodowcami w tej branży!


Dlaczego warto postawić na pracowników ze Wschodu?


Wielu cudzoziemców przyjeżdżających do naszego kraju poszukuje zatrudnienia na przystępnych dla nich warunkach. Charakteryzują się oni wysoką motywacją, a dodatkowo – są fachowcami o najróżniejszych specjalizacjach. Chcąc wykazać swoją wartość, dbają również o najwyższy standard wykonywanych zadań, gwarantując sumienność i precyzję. Chętnie podejmują się też najambitniejszych wyzwań. To oczywiste atuty rekrutacji pracowników np. z Ukrainy. Warto jednak zwrócić uwagę na inne kwestie.


Pochodzące ze wschodu Europy osoby gotowe do pracy pochodzą z pokrewnych kręgów kulturowych. Chętniej i łatwiej uczą się języka polskiego niż cudzoziemcy z innych państw, co usprawnia komunikację w zespole. To z kolei wpływa na efektywność działania całego przedsiębiorstwa. Oprócz tego warto dodać, że przyjezdni ze wschodnich krajów mogą podejmować pracę na podstawie uproszczonych procedur.


Od rekrutacji do zatrudnienia pracowników z Ukrainy i innych


Uproszczona procedura legalizacji zatrudnienia dotyczy obywateli m.in. Armenii, Gruzji, Rosji, Białorusi i Mołdawii. Na tej podstawie można zatrudnić pracowników z Ukrainy. Wybrane w procesie rekrutacji osoby ze Wschodu zatrudnia się wówczas na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy wydawanego przez Powiatowy Urząd Pracy (właściwy ze względu na siedzibę pracodawcy). Ten dokument jest ważny przez pół roku w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Pozwala on także kandydatowi na wyrobienie wizy w konsulacie RP w rodzimym państwie.

Decydując się na zatrudnienie osób z państw wschodnich, można znacznie zoptymalizować koszty firmy.


Profesjonalna pomoc w rekrutacji pracowników ze Wschodu


Z racji tego, że dysponujemy odpowiednią bazą specjalistów, którzy obecnie poszukują pracy za granicą, chętnie pomożemy w ich zatrudnieniu w różnych branżach. Bardzo dokładnie sprawdzamy kompetencje oraz badamy motywację do pracy, aby wybrani pracownicy z Ukrainy czy innych państw Wschodu byli jak najlepiej dopasowani do stanowiska.

Nasze wsparcie jest kompleksowe. Gwarantujemy dane kontaktowe do wybranych kandydatów, dzięki czemu pracodawcom odchodzi problemy czasochłonnego wyszukiwania odpowiednio wykwalifikowanych osób. W ten sposób rekrutacja specjalistów ze Wschodu odbywa się znacznie sprawniej. Organizujemy im m.in. transport, zakwaterowanie i zapewniamy legalność zatrudniania oraz zajmujemy się niezbędnymi formalnościami.


Rekrutacja pracowników z Ukrainy z SYNAGO – gwarancja satysfakcji

Ważne jednak, aby pozyskiwać pracowników z pewnego źródła. Decydując się na rekrutację osób ze Wschodu, w tym m.in. z Ukrainy, z SYNAGO macie Państwo gwarancję pełnej weryfikacji kandydatów do kadr pracowniczych. Jesteśmy solidnym partnerem, który pomoże odnaleźć specjalistów o określonych predyspozycjach. Stawiamy również na bezpieczeństwo i jakość usług – oferujemy wsparcie przez całą dobę w każdy dzień tygodnia.

Jeśli więc potrzeba dobrych pracowników z Ukrainy czy innego kraju ze wschodu Europy i oczekujecie Państwo, że proces rekrutacji przebiegnie szybko, a jednocześnie skutecznie – zachęcamy do kontaktu z obsługą. Chętnie przedstawimy naszą pełną ofertę.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Działamy na polskim rynku i prowadzimy pośrednictwo pracy dla osób z Ukrainy. Co nas wyróżnia wśród innych tego typu firm? Przede wszystkim stawiamy na bezpieczne pozyskiwanie pracownika, które gwaran

Nasza oferta jest skierowana do firm, które potrzebują osób do pracy fizycznej i umysłowej. Jako agencja outsourcingu pracowniczego działamy na polskim rynku. Poszukujemy cudzoziemców, m.in. pracownik

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, pomagając im odnaleźć najlepszych pracowników. Działające m.in. w województwie pomorskim biuro pośrednictwa pracy SYNAGO to zaufany partner, który w

bottom of page