top of page

Zakwaterowanie pracowników - co oferuje firma outsourcingowa?


Polska gospodarka rośnie z pewnością, dlatego w kraju istnieje wystarczająca niedobór rąk roboczych. Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z zagranicznych pracowników, zarówno jako prostych pracowników, jak i wykwalifikowanych specjalistów. Jednak zaproszenie obcokrajowców do zespołu wiąże się z kilkoma dodatkowymi trudnościami, jedną z nich jest zapewnienie im miejsca do zamieszkania w Polsce. Oczywiste jest, że ma to bezpośredni wpływ zarówno na efektywność pracy, jak i stabilność personelu. Aby rozwiązać ten problem, niezbędne jest podejście kompleksowe, zapewniając optymalne zakwaterowanie na podstawie jego charakterystyk.

Zakwaterowanie dla pracowników - dlaczego jest tak ważne?

Wśród czynników, które są najważniejsze przy wyborze pracy, obok wynagrodzenia, ważne są również warunki mieszkaniowe. Fakt zapewnienia zakwaterowania jest już standardem i nie odgrywa tak istotnej roli jak dziesięć lat temu. Teraz najważniejsze czynniki związane z zakwaterowaniem to:

Lokalizacja - zakwaterowanie powinno być zlokalizowane w optymalnej odległości od miejsca pracy lub linii komunikacyjnych, a także blisko sklepów i obiektów rozrywkowych.

Charakterystyka zakwaterowania - liczba i jakość miejsc do spania w pokojach, dostępność wyposażenia kuchennego, dostępność do Internetu. Zewnętrzna atrakcyjność zakwaterowania jest ważna, ponieważ może wpłynąć na wybór konkretnej oferty na początkowym etapie.

Koszt zakwaterowania - jest to jeden z najważniejszych elementów. W walce konkurencyjnej pracodawca, który może zapewnić najwyższej jakości zakwaterowanie w najniższej cenie, a nawet bezpłatne zakwaterowanie, będzie miał przewagę. Płatne zakwaterowanie powinno być zakwaterowaniem wysokiego standardu i zapewniać dobre warunki, wtedy negatywny czynnik opłaty dla pracownika będzie zniwelowany. Dlaczego warunki zakwaterowania są tak ważne? To bezpośrednio wpływa na efektywność. Dobrze wypoczęty pracownik, zadowolony ze swojego zakwaterowania, pracuje lepiej i jest mniej skłonny do zmiany pracodawcy.

W zależności od wybranej biznes-modelu pracodawca można wyodrębnić trzy typy: * Pełne zakwaterowanie bezpłatne (wszystkie wydatki na zakwaterowanie leżą na pracodawcy) * Częściowo płatne zakwaterowanie (wydatki na zakwaterowanie są rozdzielane między pracodawcą i pracownikiem) * Płatne zakwaterowanie (pracownik całkowicie kompensuje koszt zakwaterowania z własnej pensji)

Pracodawca, który ma możliwość szybko zapewnić bezpłatne lub częściowo płatne zakwaterowanie w dogodnej lokalizacji, uzyskuje wielką przewagę konkurencyjną, a mianowicie zdolność szybkiego skompletowania stabilnej załogi do pracy na określonym obiekcie.

Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na decyzję pracownika dotyczącą oferty pracy. Ponadto zbiorowe zakwaterowanie dla pracowników może przyczynić się do tworzenia pozytywnej kultury korporacyjnej, a także poprawy komunikacji i współpracy między pracownikami. Takie zakwaterowanie jest szczególnie istotne dla firm działających w odległych obszarach lub dla tych, w których pracownicy muszą często się przemieszczać.

Zakwaterowanie dla pracowników - dlaczego warto zaufać firmie outsourcingowej?

Przy wyborze wykonawcy warto wybrać firmę SYNAGO, która zajmuje się kompleksowo kwestią zatrudniania obcokrajowców, co oznacza, że zadba nie tylko o bezpośredni nabór i zatrudnienie, ale również o zapewnienie zakwaterowania oraz organizację przewozu do obiektu. Ważnym czynnikiem jest wysoka jakość dodatkowych usług oferowanych przez firmę. Niskiej jakości, zatłoczone zakwaterowanie, złe połączenie transportowe i słaba praca z personelem prowadzić będą do wzrostu rotacji pracowników. A wysoka rotacja zawsze wiąże się z wzrostem bezpośrednich i pośrednich wydatków. Z SYNAGO taki rozwój wydarzeń jest wykluczony.

Firma SYNAGO, specjalizująca się w zatrudnianiu obcokrajowców, opracowała kompleksowe podejście do realizacji usługi oraz posiada szereg standardów i metod przyjmowania i umieszczania pracowników. Dzięki ekspertyzie zarówno na rynku pracy, jak i na rynku nieruchomości, firma SYNAGO wie, jakie położenie i jakość zakwaterowania pozwolą najszybciej i najbardziej efektywnie utworzyć zespół i utrzymać go w dobrej formie. Warto zaufać ekspertom i zlecić im zaopiekowanie się zakwaterowaniem dla pracowników!

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page